Viktigt meddelande

Från tisdag den 14 augusti klockan 9.00 släpper Länsstyrelsen i Västra Götalands län på det länsövergripande grillningsförbudet på egen tomt. Detta efter samråd med länets räddningstjänster. Det totala eldningsförbudet i skog och mark, inklusive grillning och användning av stormkök, ligger kvar i hela länet. Den långa värmen och torkan innebär att det råder ett ansträngt läge för vattenförsörjningen i Vårgårda kommun. Samtidigt är det mycket torrt i skog, mark och bebyggda områden och det är nu av yttersta vikt att minimera risken för bränder. I Vårgårda kommun råder för övrigt bevattningsförbud. Ta del av information om vad det innebär.

Fridhemskolan

PDF
Senast publicerad: 2018-08-13

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Måndag till torsdag, köket 0322-60 09 22

Fredag, expeditionen 0322-60 09 25

Rektor

Ulrika Englund

E-post: ulrika.englund@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 67 / 0709165632

Personalrum på skolan

Tfn: 0322-60 09 21

Skoladministratör

Jeanette Jernström

E-post: jeanette.jernstrom@vargarda.se

Tfn: 0768 75 01 09

Elevhälsan

Skolsköterska

Berith Svensson

E-post: berith.svensson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 25

Skolkurator

Carina Svantesson

E-post: carina.svantesson@vargarda.se

Tfn: 0768-75 01 76

Specialpedagoger

Ann-Louise Olsson

E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se

Ulla Grahn

E-post: ulla.grahn@vargarda.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs till telefonsvarare

Tfn: 0322-60 09 27 före kl. 07.45.

Sjukanmälan ska göras för varje dag.  

Fritidshem Rubinen (F-klass och åk 1)

Tfn: 0322-60 09 17

Lisbeth Landin

E-post: lisbeth.landin@vargarda.se

Ann-Charlotte Wahlqvist

E-post: ann-charlotte.wahlqvist@vargarda.se

Anna Kärki

E-post: anna.karki@vargarda.se

Camilla Andersson

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Fritidshem Smaragden (åk 2-6)

Tfn: 0322-60 09 18

Jenny Vinbo

E-post: jenny.vinbo@vargarda.se

Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@vargarda.se

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se

Ulrika Granath

E-post: ulrika.granath@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Förskoleklass

Hanna Borgesten

E-post: hanna.borgesten@vargarda.se

Lisbeth Landin

E-post: listbeth.landin@vargarda.se

Ann-Charlotte Wahlqvist

E-post: ann-charlotte.wahlqvist@vargarda.se

Elevassistent

Benjamin Hacker

Årskurs 1

Susan Strömberg

E-post: susan.stromberg@vargarda.se

Ingrid Wallin

E-post: ingrid.wallin@vargarda.se

Resurser,

Camilla Andersson

Anna Kärki

Årskurs 2

Marie Kjerrman

E-post: marie.kjerrman@vargarda.se

Vivi-Anne Hallberg

E-post: vivi-anne.hallberg@vargarda.se

Resurs,

Eva Eriksson

Årskurs 3

Emilia Lindgren

E-post: emilia.lindgren@vargarda.se

Vivi-Anne Hallberg

E-post: vivi-anne.hallberg@vargarda.se

Årskurs 4

Hillevi Lennström

E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se

Per-Arne Häll

E-post: per-arne.hall@vargarda.se

Resurs,

Mimmi Kemper

Årskurs 5

Hannah Paulsson

E-post: hannah.paulsson@vargarda.se

Mimmi Kemper

E-post: mimmi.kemper@vargarda.se

Årskurs 6

Lars-Petter Björk

E-post: lars-petter.bjork@vargarda.se

Hannah Paulsson

E-post: hannah.paulsson@vargarda.se

Grundsärskolan 1-6

Malin Sävevik

E-post: malin.savevik@vargarda.se

Jenny Vinbo

E-post: jenny.vinbo@vargarda.se

Maria Bäck

E-post: maria.back@vargarda.se

Helen Karlsson

E-post: helen.karlsson@vargarda.se

Jennifer Larsson

E-post: jennifer.larsson@vargarda.se

Idrott åk 1-6

Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@vargarda.se

Musik åk 3-6

Fanny Åsbogård

E-post: fanny.asbogard@vargarda.se

Slöjd

Ulrika Granath

E-post: ulrika.granath@vargarda.se

Henrik Jeppson

E-post: henrik.jeppson@vargarda.se

Skolmåltider

Eva Gideskog

e-post: eva.gideskog@vargarda.se

Tfn. 0322-60 09 22

​Köket Gullhögskolan (specialkost)

Tfn: 0322-60 09 00

Lokalvårdare

Ingegerd Oscarsson

E-post: ingegerd.oscarsson@vargarda.se

Vaktmästeri

Hans Granér

E-post: hans.graner@vargarda.se

Skolkurator

Carina Svensson

E-post: carina.svensson@vargarda.se

Skolsköterska

Berith Svensson

E-post: berith.svensson@vargarda.se

Skolpsykolog

Anders Weber

Tfn: 0322-60 07 86

 
Kontakt
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Vårgårda kommun

Fakturor

Box 21 
447 21 Vårgårda

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 50

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons