Fridhemskolan

PDF
Senast publicerad: 2018-02-07

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Måndag till torsdag, köket 0322-60 09 22

Fredag, expeditionen 0322-60 09 25

Rektor

Ulrika Englund

E-post: ulrika.englund@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 67 / 0709165632

Personalrum på skolan

Tfn: 0322-60 09 21

Skoladministratör

Jeanette Jernström

E-post: jeanette.jernstrom@vargarda.se

Tfn: 0768 75 01 09

Elevhälsan

Skolsköterska

Berith Svensson

E-post: berith.svensson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 25

Skolkurator

Carina Svantesson

E-post: carina.svantesson@vargarda.se

Tfn: 0768-75 01 76

Specialpedagoger

Ann-Louise Olsson

E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se

Ulla Grahn

E-post: ulla.grahn@vargarda.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs till telefonsvarare

Tfn: 0322-60 09 27 före kl. 07.45.

Sjukanmälan ska göras för varje dag.  

Fritidshem Rubinen (F-klass och åk 1)

Tfn: 0322-60 09 17

Lisbeth Landin

E-post: lisbeth.landin@vargarda.se

Ann-Charlotte Wahlqvist

E-post: ann-charlotte.wahlqvist@vargarda.se

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se

Sara Torstensson

E-post: sara.torstensson@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Aron Andersson

E-post: aron.andersson@vargarda.se

Fritidshem Smaragden (åk 2-6)

Tfn: 0322-60 09 18

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Camilla Andersson

Jenny Vinbo

E-post: jenny.vinbo@vargarda.se

Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Aron Andersson

E-post: aron.andersson@vargarda.se

Förskoleklass

​Marie Kjerrman

E-post: marie.kjerrman@vargarda.se

Lisbeth Landin

E-post: lisbeth.landin@vargarda.se

Ann-Charlotte Wahlqvist

E-post: ann-charlotte.wahlqvist@vargarda.se

Sara Torstensson

E-post: sara.torstensson@vargarda.se

Årskurs 1

Marie Kjerrman

E-post: marie.kjerrman@vargarda.se

Ingrid Wallin

E-post: ingrid.wallin@vargarda.se

Resurs

Malin Gideskog

E-post: malin.gideskog@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Årskurs 2

Emilia Lindgren

E-post: emilia.lindgren@vargarda.se

Hanna Borgesten

E-post: hanna.borgesten@vargarda.se

Vivi-Anne Hallberg

E-post: vivi-anne.hallberg@vargarda.se

Resurs

Camilla Andersson

Årskurs 3

Wiwanne Edwardsson

E-post: wiwianne.edwardsson@vargarda.se

Mimmi Kemper

E-post: mimmi.kemper@vargarda.se

Hannah Johansson

E-post: hannah.johansson@vargarda.se

Årskurs 4

Hanna Paulsson

E-post: hannah.paulsson@vargarda.se

Mimmi Kemper

E-post: mimmi.kemper@vargarda.se

Årskurs 5

Lars-Petter BjörkE-post: lars-petter.bjork@vargarda.se

Hanna Paulsson

E-post: hannah.paulsson@vargarda.se

Per-Arne Häll

E-post: per-arne.hall@vargarda.se

Elevassistent

Anethe Kempe

E-post: anethe.kempe@vargarda.se

Christopher Kubena

E-post: christopher.kubena@vargarda.se

Årskurs 6

Hillevi Lennström

E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se

Per-Arne Häll

E-post: per-arne.hall@vargarda.se

Elevassistent

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Grundsärskolan 1-6

Kajsa Tingbratt

E-post: kajsa.tingbratt@vargarda.se

Jenny Vinbo

E-post: jenny.vinbo@vargarda.se

Maria Bäck

E-post: maria.back@vargarda.se

Helen Karlsson

E-post: helen.karlsson@vargarda.se

Jennifer Larsson

E-post: jennifer.larsson@vargarda.se

Idrott

Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@vargarda.se

Musik

Hannah Johansson

E-post: hannah.johansson@vargarda.se

Slöjd

Ulrika Stenbäcken

E-post: ulrika.stenbacken@vargarda.se

Henrik Jeppson

E-post: henrik.jeppson@vargarda.se

Skolmåltider

Eva Gideskog

e-post: eva.gideskog@vargarda.se

Tfn. 0322-60 09 22

​Köket Gullhögskolan (specialkost)

Tfn: 0322-60 09 00

Lokalvårdare

Ingegerd Oscarsson

E-post: ingegerd.oscarsson@vargarda.se

Vaktmästeri

Hans Granér

E-post: hans.graner@vargarda.se

Skolkurator

Carina Svensson

E-post: carina.svensson@vargarda.se

Skolsköterska

Berith Svensson

E-post: berith.svensson@vargarda.se

Kontakt
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Vårgårda kommun

Fakturor

Box 21 
447 21 Vårgårda

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 50

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons