PDF
Senast publicerad: 2018-06-07

Kontakt Vuxenutbildning Integration och Arbetsmarknad (VIA)

Informationstelefon

Kommunen har en informationstelefon avsedd för de privatpersoner som erbjuder eget boende för ensamkommande ungdomar. Via denna telefon ska man kunna få information och stöd i vart man kan vända sig i frågor gällande vård, ekonomi, skolgång, asylprocess och annat som dyker upp i ungdomarnas vardag.

Telefontider:

Torsdagar: 9-10

Fredagar: 9-10

Välkomna att ringa på tfn: 0768-75 01 06

Arbetsmarknadssamordnare

Charlotte Jonsson

E-post: charlotte.jonsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 06 87, 0709-16 56 25

 

Camilla Hjalmarsson

E-post: camilla.hjalmarsson@vargarda.se

Tfn: 0322- 60 08 12, 0708-73 50 15

 

Anna-Karin Bragd

E-post: anna-karin.bragd@vargarda.se

Tfn: 0322- 60 05 21, 0768-75 01 60

 

Clary Svensson

E-post: clary.svensson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 17, 0768-75 0174


Hälso- och rehabiliteringscoacher

Mats Persson

E-post: mats.persson@vargarda.se

Tfn: 0731-48 62 64

 

Ingrid Thorold

E-post: ingrid.thorold@vargarda.se

Tfn: 0721-61 29 24

 

Studie- och yrkesvägledare

Baiba Olsson

E-post: baiba.olsson@vargarda.se

Tel: 0322 - 60 08 90


Administratör Vuxenutbildning

Kristina Andersson

E-post: kristina.andersson@vargarda.se

Tfn: 0322- 60 08 87

 

Särskild utbildning för vuxna

Se administratör Vuxenutbildning

 

Lärararbetsrum SFI

Herrjunga: 0322-600 821/0322-600 881

Vårgårda: 0322-60 08 72


Flyktingmottagare

Andreas Lindgren

E-post: andreas.lindgren@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 86

Arbetsledare

Hans Thunberg

E-post: hans.thunberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 24, 0708-73 50 32

 

Gunnar Brolin

E-post: gunnar.brolin@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 28, 0768-75 01 20

 

Gunnar Karlsson

E-post: gunnar.karlsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 26, 0768-75 01 19


Enhetschef Arbetsmarknad

Linda Norén Eriksson

E-post: linda.noren-eriksson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 20


Rektor Vuxenutbildning

Åsa Nätterlund

E-post: asa.natterlund@vargarda.se

Telefon: 0322-60 08 58

Verksamhetschef

Ann-Charlotte Lilja

E-post: ann-charlotte.lilja@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 10   

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Vårgårda kommun

Fakturor

Box 21 
447 21 Vårgårda

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 50

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons