Viktigt meddelande

Vårgårda kommun följer händelseutvecklingen av coronaviruset (covid-19) och samverkar med länsstyrelsen och andra myndigheter i regionen. Vi följer Folkhälsomyndighetens rekommendationer.

Fridhemskolan

PDF
Senast publicerad: 2020-04-06

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Rektor

Marie Wallberg

E-post: marie.wallberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 67 / 0709165632

Personalrum på skolan

Tfn: 0322-60 09 21

Skoladministratör

Eva-Maria Jönsson

E-post: eva-maria.jonsson@vargarda.se

Tfn: 0768-75 01 09

Elevhälsan

Skolsköterska

Berith Svensson

E-post: berith.svensson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 25

Skolläkare

Nås via Barn- och elevhälsochef

Lena Hacker

Tfn: 0733-256106

Skolpsykolog

Anders Weber

E-post: anders.weber@vargarda.se

Tfn: 0322-60 07 86

Skolkurator

Carina Svantesson

E-post: carina.svantesson@vargarda.se

Tfn: 0733 25 61 92

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs via schoolsoft.

Sjukanmälan ska göras för varje dag.

 

Specialpedagoger

Ann-Louise Olsson

E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se

Tfn: 0768-770120

Ulla Grahn

E-post: ulla.grahn@vargarda.se

Tfn: 0322-600 928

 

Fritidshem Rubinen (F-klass och åk 1)

Tfn: 0322-60 09 17/0708-735036

Lisbeth Landin

E-post: lisbeth.landin@vargarda.se

Ann-Charlotte Wahlqvist

E-post: ann-charlotte.wahlqvist@vargarda.se

Anna Kärki

E-post: anna.karki@vargarda.se

Elevassistenter:

Camilla Andersson

E-post: camilla.m.andersson@vargarda.se

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Maja Nordqvist

E-post: maja.nordqvist@vargarda.se

Resurs:

Jennifer Larsson

E-post: jennifer.larsson@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

 

Fritidshem Smaragden (åk 2-6)

Tfn: 0322-60 09 18/0721-612926

Josefine Sandvik

E-post: josefine.sandvik@vargarda.se

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se

Sussie Granath

E-post: susanne.granath@vargarda.se

Elevassistenter:

Jasmine Teg

E-post: jasmine.teg@vargarda.se

Ali Ahmed

E-post: ali.ahmed@vargarda.se

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Resurs:

Nathalie Abrahamsson

E-post: nathalie.abrahamsson@vargarda.se

 

Förskoleklass:

Tfn: 0768-750161

Eva-Britt Gegerfelt

E-post: eva-britt.gegerfelt@vargarda.se

Lisbeth Landin

E-post: listbeth.landin@vargarda.se

Ann-Charlotte Wahlqvist

E-post: ann-charlotte.wahlqvist@vargarda.se

Elevassistent:

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Resurs:

Jennifer Larsson

E-post: jennifer.larsson@vargarda.se

 

Årskurs 1

Tfn: 0708-735022

Hanna Borgesten

E-post: hanna.borgesten@vargarda.se

Marie Kjerrman

E-post: marie.kjerrman@vargarda.se

Elevassistenter:

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Maja Nordqvist

E-post: maja.nordqvist@vargarda.se

Resurs:

Anna Kärki

E-post: anna.karki@vargarda.se

 

Årskurs 2

Tfn: 0768-750147

Susan Strömberg

E-post: susan.stromberg@vargarda.se

Kajsa Tingbratt

E-post: kajsa.tingbratt@vargarda.se

Elevassistenter:

Anna Kärki

E-post: anna.karki@vargarda.se

Camilla Andersson

E-post: camilla.m.andersson@vargarda.se

Resurs:

Josefine Sandvik

E-post: josefine.sandvik@vargarda.se


Årskurs 3

Tfn: 0733-256125

Marie Kjerrman

E-post: marie.kjerrman@vargarda.se

Vivi-Anne Hallberg

E-post: vivi-anne.hallberg@vargarda.se

Elevassistent:

Malin Gideskog

E-post: malin.gideskog@vargarda.se

Resurs:

Sussie Granath

E-post: susanne.granath@vargarda.se

 

Årskurs 4

Tfn: 0708-735099

Hannah Paulsson

E-post: hannah.paulsson@vargarda.se

Lars-Petter Björk

E-post: lars-petter.bjork@vargarda.se

Resurs:

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se

 

Årskurs 5

Tfn: 0708-735051

Hillevi Lennström

E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se

Per-Arne Häll

E-post: per-arne.hall@vargarda.se

Elevassistenter:

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se

Maja Nordqvist

E-post: maja.nordqvist@vargarda.se

 

Årskurs 6

Tfn: 0708-735069

Mimmi Kemper

E-post: mimmi.kemper@vargarda.se

Hannah Paulsson

E-post: hannah.paulsson@vargarda.se

 

Grundsärskolan 1-6

Tfn: 0733 256 105

Helene Karlsson

E-post: helene.karlsson@vargarda.se

Sirpa Tavastila

E-post: sirpa.tavastila@vargarda.se

Jasmine Teg

E-post: jasmine.teg@vargarda.se

Ali Ahmed

E-post: ali.ahmed@vargarda.se

Maria Bäck

E-post: maria.back@vargarda.se

Nathalie Abrahamsson

E-post: nathalie.abrahamsson@vargarda.se

Heidi Hankanen-Ängberg

E-post: heidi.hankanen-angberg@vargarda.se

 

Idrott åk 1-6

Tfn: 0733-256154

Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@vargarda.se

Musik åk 3-6

Mathilda Fransson

E-post: mathilda.fransson@vargarda.se

Slöjd

Åsa Dahllöf

E-post: asa.dahllof@vargarda.se

Henrik Jeppson

E-post: henrik.jeppson@vargarda.se

Skolmåltider

Tfn: 0322-600922

Eva Gideskog

e-post: eva.gideskog@vargarda.se

Lena Thomsen

E-post: lena.thomsen@vargarda.se

​Köket Gullhögskolan (specialkost)

Tfn: 0322-60 09 00

Lokalvårdare

Ingegerd Oscarsson

E-post: ingegerd.oscarsson@vargarda.se

Vaktmästeri

Hans Granér

E-post: hans.graner@vargarda.se


Kontakt
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons