Meddelande

Den svenska energiförsörjningen är i grunden stabil. Det finns dock en ökad risk för effektbrist under de kallaste dagarna i vinter. Det är många som arbetar för att minska sårbarheten i samhället, bland annat genom att arbeta med processen kring styrel och med energibesparing. Vårgårda kommun följer utvecklingen och har publicerat en samlingssida med länkar, tips, råd och andra delar som kan vara nyttiga.

PDF
Senast publicerad:

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Rektor

Maja-Karin Ekåsen
E-post: maj-karin.ekasen@vargarda.se
Tfn: 0322-60 08 67 / 0709-16 56 32

Skoladministratör
Emilia Cronelid
E-post: emilia.cronelid@vargarda.se

Elevhälsan

Skolsköterska
vakant
Tfn: 0322-60 06 57

Skolläkare
Nås via Barn- och elevhälsochef
Lena Hacker
Tfn: 0733-25 61 06

Skolkurator
Carina Svantesson
E-post: carina.svantesson@vargarda.se
Tfn: 0733-25 61 92

Sjukanmälan
Sjukanmälan görs via schoolsoft.
Sjukanmälan ska göras för varje dag.

Specialpedagog
Ann-Louise Olsson
E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se
Tfn: 0768-77 01 20


Räven (F och åk 1)

Tel nr 0708-735036
Lizette Norlander
E-post: lizette.norlander@vargarda.se
Maja Gustafsson
E-post: maja.gustafsson@vargarda.se


Ekorren (F och åk 2)

Nytt nummer kommer inom kort.
Lina Quint
E-post: lina.quint@vargarda.se
Sussie Granath
E-post: susanne.granath@vargarda.se 

Älgen (åk 3-6)

Johan Persson
E-post: johan.person@vargarda.se
Josefine Sandvik
E-post: josefine.sandvik@vargarda.se

Förskoleklass A
Tfn: 0703-347 51 66
Eva-Britt Gegerfelt
E-post: eva-britt.gegerfelt@vargarda.se
Elin Kjellsson
E-post: elin.kjellsson@vargarda.se

Förskoleklass B
Tfn:070-873 50 99
Frida Svantesson
E-post: frida.svantesson@vargarda.se

Årskurs 1
Tfn: 070-873 50 51
Christina Svensson
E-post: christina.svensson@vargarda.se
Helen Lejnasjö
E-post: helen.lejnasjö@vargarda.se

Årskurs 2
Tfn: 070-873 50 69
Hanna Borgesten
E-post: hanna.borgesten@vargarda.se
Linn Högberg
E-post: linn.hogberg@vargarda.se

Årskurs 3
Tfn:
Susan Strömberg
E-post: susan.stromberg@vargarda.se
Sandra Claesson
E-post: sandra.claesson@vargarda.se

Årskurs 4
Tfn:
Lars-Petter Björk
E-post: lars-petter.bjork@vargarda.se
Sara Wagner Swahn
E-post: sara.wagnerswahn@vargarda.se

Årskurs 5
Tfn: 0768-75 01 47
Hillevi Lennström
E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se
Per-Arne Häll
E-post: per-arne.hall@vargarda.se

Årskurs 6
Tfn: 0733-25 61 25
Mimmi Kemper
E-post: mimmi.kemper@vargarda.se
Annica Persson
E-post: annica.persson@vargarda.se


Grundsärskolan 1-3
Tfn: 0733-25 61 05
Sirpa Tavastila
E-post: sirpa.tavastila@vargarda.se
Maria Bäck
E-post: maria.back@vargarda.se
Nathalie Abrahamsson
E-post: nathalie.abrahamsson@vargarda.se

Idrott åk 1-6
Tfn: 0733-25 61 54
Robin Hansen
E-post: robin.hansen@vargarda.se

Musik åk 3-6
Lina Quint
E-post: lina.quint@vargarda.se

Slöjd
Britt-Marie Gillberg
E-post: britt-marie.gillberg@vargarda.se
Henrik Jeppson
E-post: henrik.jeppson@vargarda.se

Skolmåltider
Tfn: 0322-60 09 22
Lise-Lotte Söderberg
E-post: lise-lotte.söderberg@vargarda.se

Köket Gullhögskolan (specialkost)
Tfn: 0322-60 09 00

Lokalvårdare
Muntaas Abdi Harir
E-post: muntaas.abdi-harir@vargarda.se

Vaktmästeri
Hans Granér
E-post: hans.graner@vargarda.se




Text

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons