Meddelande

Vårgårda kommun följer Folkhälsomyndigheten och andra expertmyndigheters rekommendationer om hur coronaviruset ska hanteras. Det är viktigt att vi tillsammans tar ansvar för att minska smittspridningen. Känner du dig sjuk med symtom som snuva, hosta eller feber ska du försöka låta bli att träffa andra människor. Hjälp till att förebygga smittspridning hos riskgrupper, framför allt äldre.

PDF
Senast publicerad: 2020-06-29

Kontakta oss


Skolan nås dagtid på följande nummer:

Rektor

Marie Wallberg

E-post: marie.wallberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 67 / 0709165632

 

Skoladministratör

Finns tillgänglig per telefon mellan kl 06:00-08:00 samt mellan kl 12.30-14:30

Eva-Maria Jönsson

E-post: eva-maria.jonsson@vargarda.se

Tfn: 0768-75 01 09

Elevhälsan

Skolsköterska

Berith Svensson

E-post: berith.svensson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 25

Skolläkare

Nås via Barn- och elevhälsochef

Lena Hacker

Tfn: 0733-256106

Skolpsykolog

Anders Weber

E-post: anders.weber@vargarda.se

Tfn: 0322-60 07 86

Skolkurator

Carina Svantesson

E-post: carina.svantesson@vargarda.se

Tfn: 0733 25 61 92

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs via schoolsoft.

Sjukanmälan ska göras för varje dag.

Specialpedagoger

Ann-Louise Olsson

E-post: ann-louise.olsson@vargarda.se

Tfn: 0768-770120

Fritidshem Rubinen (F-klass och åk 1)

Tfn: 0322-60 09 17/0708-735036

Lisbeth Landin

E-post: lisbeth.landin@vargarda.se

Maja Gustafsson

E-post: maja.gustafsson@vargarda.se

 

Elevassistenter:

Malin Gideskog

E-post: malin.gideskog@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se

Jennifer Larsson

E-post: jennifer.larsson@vargarda.se


Fritidshem Smaragden (åk 2-6)

Tfn: 0322-60 09 18/0721-612926

Josefine Sandvik

E-post: josefine.sandvik@vargarda.se

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se

Sussie Granath

E-post: susanne.granath@vargarda.se


Elevassistenter:

Maja Nordqvist

E-post: maja.nordqvist@vargarda.se

Tfn: 0768-501459

Jasmine Teg

E-post: jasmine.teg@vargarda.se

Maria Bäck

E-post: maria.back@vargarda.se

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se


Förskoleklass

Tfn: 0768-750161

Eva-Britt Gegerfelt

E-post: eva-britt.gegerfelt@vargarda.se

Marie Kjerrman

E-post: marie.kjerrman@vargarda.se

Lisbeth Landin

E-post: listbeth.landin@vargarda.se


Elevassistenter:

Jennifer Larsson

E-post: jennifer.larsson@vargarda.se


Årskurs 1

Tfn: 0708-735022

Vivi-Anne Hallberg

E-post: vivi-anne.hallberg@vargarda.se

Emilia Jogefors

E-post: emilia.jogefors@vargarda.se

Maja Gustafsson

E-post: maja.gustafsson@vargarda.se

 

Elevassistenter:

Malin Gideskog

E-post: malin.gideskog@vargarda.se

Eva Eriksson

E-post: eva.eriksson@vargarda.se


Årskurs 2

Tfn: 0768-750147

Hanna Borgesten

E-post: hanna.borgesten@vargarda.se

Linn Högberg

E-post:

Sussie Granath

E-post: susanne.granath@vargarda.se


Elevassistenter:

Maja Nordqvist

E-post: maja.nordqvist@vargarda.se

Tfn: 0768-501459


Årskurs 3

Tfn: 0733-256125

Susan Strömberg

E-post: susan.stromberg@vargarda.se

Linn Högberg

E-post:

Josefine Sandvik

E-post: josefine.sandvik@vargarda.se

 

Elevassistenter:

Jasmine Teg

E-post: jasmine.teg@vargarda.se


Årskurs 4

Tfn: 0708-735099

Mimmi Kemper

E-post: mimmi.kemper@vargarda.se

Annica Persson

E-post:


Elevassistenter:

Maria Bäck

E-post: maria.back@vargarda.se


Årskurs 5

Tfn: 0708-735051

Lars-Petter Björk

E-post: lars-petter.bjork@vargarda.se

Annica Persson

E-post:

 

Resurs:

Rasmus Arnoldsson

E-post: rasmus.arnoldsson@vargarda.se


Årskurs 6

Tfn: 0708-735069

Hillevi Lennström

E-post: hillevi.lennstrom@vargarda.se

Per-Arne Häll

E-post: per-arne.hall@vargarda.se


Elevassistenter:

Benjamin Hacker

E-post: benjamin.hacker@vargarda.se


Grundsärskolan 1-6

Tfn: 0733 256 105

Sirpa Tavastila

E-post: sirpa.tavastila@vargarda.se

Jasmine Teg

E-post: jasmine.teg@vargarda.se

Maria Bäck

E-post: maria.back@vargarda.se

Nathalie Abrahamsson

E-post: nathalie.abrahamsson@vargarda.se

Heidi Hankanen-Ängberg

E-post: heidi.hankanen-angberg@vargarda.se

Anita Andersson

E-post: anita.andersson@vargarda.se

Camilla Andersson

E-post: camilla.m.andersson@vargarda.se


Idrott åk 1-6

Tfn: 0733-256154

Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@vargarda.se


Musik åk 3-6

Vakant


Slöjd

Åsa Dahllöf

E-post: asa.dahllof@vargarda.se

Henrik Jeppson

E-post: henrik.jeppson@vargarda.se


Skolmåltider

Tfn: 0322-600922

Eva Gideskog

e-post: eva.gideskog@vargarda.se

Lena Thomsen

E-post: lena.thomsen@vargarda.se


Köket Gullhögskolan (specialkost)

Tfn: 0322-60 09 00

 

Lokalvårdare

Muntaas Abdi Harir

E-post: muntaas.abdi-harir@vargarda.se


Vaktmästeri

Hans Granér

E-post: hans.graner@vargarda.se












Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons