Meddelande

Vårgårda kommun arbetar för att begränsa smittspridningen med särskilt fokus på riskgrupper. Vi strävar efter att upprätthålla prioriterade verksamheter, och har beredskap för en eskalerande situation. Vi följer Folkhälsomyndigheten och andra myndigheters rekommendationer. Dessa uppdateras kontinuerligt, vilket gör att kommunen också behöver fatta beslut med kort varsel.

PDF
Senast publicerad: 2020-11-05

Kontakta oss

Besöksadress:

Parkgatan 22

44731 Vårgårda

Skoladministratör
Charlotte Flink
charlotte.flink@vargarda.se
Tfn: 0322-600 652

Rekor F-3
Malin Norlander
malin.norlander@vargarda.se
Tfn: 0322 600 823

Rektor Åk 4-6
Jenny Walldén
jenny.wallden@vargarda.se
Tfn. 0322 600 929

Elevhälsan
Skolsköterska
Elisabet Kristiansson
elisabet.kristiansson@vargarda.se

Susanne Andreasson
susanne.andreasson@vargarda.se

Skolkurator
Anneli Hermansson, F-3
anneli.hermansson@vargarda.se

Ann-Christine Eriksson Göbel, 4-6
ann-christine.eriksson-gobel@vargarda.se

Specialpedagog
Carola Gustavsson, F-3
carola.gustavsson@vargarda.se

Speciallärare
Sirpa Magnusson, F-3
sirpa.magnusson@vargarda.se

Don Lindberg, 4-6
don.lindberg@vargarda.se

Lindbladskolans fritidshem

F-1 Avdelning Svalan
Tfn: 0733 25 61 55

F-1 Avdelning Svanen
Tfn: 0708 73 50 17

F-1 Avdelning Måsen
Tfn. 0733 25 61 35

2 Avdelning Ugglan
Tfn. 0708 73 50 80

3 Avdelning Korpen
Tfn. 0708 73 50 81

4-6 Avdelning Falken
Tfn. 0733 57 51 41

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons