Meddelande

Vårgårda kommun följer Folkhälsomyndigheten och andra expertmyndigheters rekommendationer om hur coronaviruset ska hanteras. Det är viktigt att vi tillsammans tar ansvar för att minska smittspridningen. Känner du dig sjuk med symtom som snuva, hosta eller feber ska du försöka låta bli att träffa andra människor. Hjälp till att förebygga smittspridning hos riskgrupper, framför allt äldre.

PDF
Senast publicerad: 2020-04-29

Kontakta oss

Besöksadress:

Parkgatan 22

44731 Vårgårda

Rekor F-3

Malin Norlander

E-post: malin.norlander@vargarda.se

Tfn: 0322 600 823, 0733-25 61 98 (sms)

Rektor Åk 4-6

Johan Winroth

johan.winroth@vargarda.se

Tfn. 0322 600 929, 0709-16 56 78 (sms)

Elevhälsan

Skolsköterska

Elisabet Kristiansson

elisabet.kristiansson@vargarda.se

Susanne Andreasson

susanne.andreasson@vargarda.se

Skolkurator

Anneli Hermansson, F-3

anneli.hermansson@vargarda.se

Ann-Christine Eriksson Göbel, 4-6

ann-christine.eriksson-gobel@vargarda.se

Specialpedagog

Carola Gustavsson, F-3

carola.gustavsson@vargarda.se

Speciallärare

Sirpa Magnusson, F-3

sirpa.magnusson@vargarda.se

Don Lindberg, 4-6

don.lindberg@vargarda.se

Skoladministratör

Anna Efraimsson

anna.efraimsson@vargarda.se

Tfn: 0322-600 652, 0768-770 162 (sms)

Maria Coste

maria.coste@vargarda.se

Tfn: 0733-256 180

Lindbladskolans fritidshem

F-1 Avdelning Svalan

Tfn: 0733 25 61 55

F-1 Avdelning Svanen

Tfn: 0708 73 50 17

F-1 Avdelning Måsen

Tfn. 0733 25 61 35

2 Avdelning Ugglan

Tfn. 0708 73 50 80

3 Avdelning Korpen

Tfn. 0708 73 50 81

4-6 Avdelning Falken

Tfn. 0733 57 51 41

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons