Meddelande

Den svenska energiförsörjningen är i grunden stabil. Det finns dock en ökad risk för effektbrist under de kallaste dagarna i vinter. Det är många som arbetar för att minska sårbarheten i samhället, bland annat genom att arbeta med processen kring styrel och med energibesparing. Vårgårda kommun följer utvecklingen och har publicerat en samlingssida med länkar, tips, råd och andra delar som kan vara nyttiga.

Särskola

PDF
Senast publicerad:

Kontakta oss

Skolan nås dagtid på följande nummer:

Rektor

Maria Ekström
E-post: maria.ekstrom@vargarda.se
Tfn: 0322-60 07 26

Samordnare
Jenny Kidblad
E-post: jenny.kidblad@vargarda.se
Tfn: 0322-60 06 91

Skoladministratör
Sara Röjd
E-post: sara.rojd@vargarda.se
Tfn: 0322-60 08 22

Elevhälsan

Skolsköterska
vakant
Tfn: 0322-60 06 57

Skolläkare
Nås via Barn- och elevhälsochef
Lena Hacker
Tfn: 0733-25 61 06

Skolkurator
Carina Svantesson
E-post: carina.svantesson@vargarda.se
Tfn: 0733-25 61 92

Sjukanmälan
Sjukanmälan görs via schoolsoft.
Sjukanmälan ska göras för varje dag.

Grundsärskolan och Fritids 1-3 och 4-6

Tfn 1-3: 0733-25 61 05
Tfn 4-6: 0733-25 61 04

Sirpa Tavastila
E-post: sirpa.tavastila@vargarda.se

Karin Olsson
E-post: karin.olsson@vargarda.se

Grundsärskolan 6-9

Tfn: 0733-47 51 21

Anna-Caisa Henriksson
E-post: anna-caisa.henriksson@vargarda.se

Sofia Carlsson
E-post: sofia.carlsson@vargarda.se

Kontakt
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons