PDF
Senast publicerad: 2019-11-05

Kontakt Utbildning och barnomsorg

Verksamhetschef förskola och grundskola

Malin Lindberg

E-post: Malin.lindberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 07 04

Utvecklingsledare

Lena Asthré

E-post: lena.asthre@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 03

Utbildningsassistent

Linda Lilja

E-post: linda.lilja@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 02

Handläggare/Administratör

Emilia Cronelid

E-post: emilia.cronelid@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 22

 

Barn- och elevhälsochef

Johanna Lundén

E-post: johanna.lunden@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 89

 

Gymnasieskola

Verksamhetschef gymnasieskola och musikskola

Thomas Johansson

E-post: thomas.johansson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 86


Sundlergymnasiet

Rektor

Maria Eriksson Svanberg

E-post: maria.eriksson-svanberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 88

 

Gymnasiesärskola

Rektor

Maria Eriksson Svanberg

E-post: maria.eriksson-svanberg@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 88

 

Vuxenutbildning

Rektor

Åsa Nätterlund

E-post: asa.natterlund@vargarda.se

T
fn. 0322-60 08 58

 

Musikskolan

Musikledare

Erik Larsson

E-post: erik.larsson@vargarda.se

Tfn. 0322-60 09 25

 

Högstadieskola

Gullhögskolan

Rektor

Linda Davidsson

E-post: linda.davidsson@vargarda.se

Tfn: 0733-57 51 08

Rektor

Thomas Stenseke Larsson

E-post: Thomas.stenseke-larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 69

Grundsärskola 7-9

Rektor

Linda Davidsson

E-post: linda.davidsson@vargarda.se

Tfn: 0733-57 51 08

 

Låg och Mellanstadieskolor

Lindbladskolan

Rektor

Johan Winroth

E-post: johan.winroth@vargarda.se

Tfn: 0322- 60 09 29 / 0709-16 56 78

TF Rektor F-3

Malin Norlander

E-post: malin.norlander@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 23, 0733-25 61 98

Fridhemskolan

Rektor

Ulrika Englund

E-post: ulrika.englund@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 67

Nårunga skola

Rektor

Ingamay Larsson

E-post: ingamay.larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 51

Asklanda skola

Rektor

Ingamay Larsson

E-post: ingamay.larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 51

Hol skola

Rektor

Stina Ekdahl

E-post: stina.ekdahl@vargarda.se

Tfn: 0322-63 01 10 / 0721 61 29 35

Lena skola

Rektor

Thomas Stenseke Larsson

E-post: Thomas.stenseke-larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 69

 

Förskolor

Nårunga förskola

Rektor

Ingamay Larsson

E-post: ingamay.larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 51

Algutstorp förskola

Rektor

Daniel Hallenrud

E-post: daniel.hallenrud@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 13 / 0708 73 50 78

Västerbo Förskola

Rektor

Karin Andersson

E-post: karin.andersson2@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 20 / 0733 25 61 28

Asklanda förskola

Rektor

Stina Ekdahl

E-post: stina.ekdahl@vargarda.se

Tfn: 0721 61 29 35

Lena förskola

Rektor

Thomas Stenseke Larsson

E-post: Thomas.stenseke-larsson@vargarda.se

Tfn: 0322-60 05 69

Hol förskola

Rektor

Stina Ekdahl

E-post: stina.ekdahl@vargarda.se

Tfn: 0322-63 01 10 / 0721 61 29 35

Björkhyddans förskola

Rektor

Rikard Lindgren

E-post: rikard.lindgren@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 36 / 0708 73 50 96

Kesbergs förskola

Rektor

Rikard Lindgren

E-post: rikard.lindgren@vargarda.se

Tfn: 0322-60 09 36 / 0708 73 50 96

Fridhems förskola

Rektor

Karin Andersson

E-post: karin.andersson2@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 20 / 0733 25 61 28

Tånga Hed förskola

Rektor

Karin Andersson

E-post: karin.andersson2@vargarda.se

Tfn: 0322-60 08 20 / 0733 25 61 28

Minimera
Kontakta oss
Minimera
Mina favoriter

Inga favoriter

Vårgårda kommun

Telefonnummer
Växel: 0322 - 60 06 00

Stängd lunch 12.00-13.00

Öppettider
Måndag: 08.00-18.00
Tisdag-torsdag: 08:00-16:30
Fredag: 08:00–15:00
Dag före helgdag: 08:00–15:00

Organisationsnummer
212000-1454

Fakturaadress

Fakturaväxel InExchange

E-fakturaadress 2120001454

GLN 7362120001453

PEPPOL 0007:2120001454

Om e-faktura

Besök oss

Besöksadress
Kungsgatan 45

Postadress 
44780 Vårgårda

E-post
kommunen@vargarda.se

Licensierad under creative commons

Licensierad under Creative Commons