Gå till innehåll

Kontakter på Gullhögskolan

Besöksadress:

Gullhögskolan
Parkgatan 18
447 31 Vårgårda

Administration:
Giesela Sahlander
Telefon: 0322-600 817
E-post: giesela.sahlander@vargarda.se

Adis Pepic
E-post: adis.pepic@vargarda.se

Rektor:
Thomas Stenseke Larsson
Telefon: 0322-600 811
E-post: thomas.stenseke-larsson@vargarda.se

Tf Rektor:
Henriette Sigvardsson
Telefon: 0322-600 806
E-post: henrietta.sigvardsson@vargarda.se

Specialpedagog
Lisbeth Wahlström
Telefon: 0768-77 01 76
E-post: lisbeth.wahlstrom@vargarda.se

Specialpedagog
Karolina Sävenlund
Telefon: 0733-25 61 30
E-post: karolina.savenlund@vargarda.se

Speciallärare
Annelie Svensson
Telefon: 0768-75 01 67
E-post: annelie.svensson@vargarda.se

Skolsköterska
Maria Salomonsson
Telefon: 0733-57 51 31
E-post: maria.salomonsson@vargarda.se

Skolkurator
Louise Ivarsson-Lööf
Telefon: 0768-75 01 75
E-post: louise.ivarssonloof@vargarda.se
Kuratorns anslagstavla Länk till annan webbplats.

Logoped
Sofia Almquist
Telefon:0709-16 51 67
E-post: sofia.almquist@vargarda.se

Studie och yrkesvägledare
Hanna Andreasson
Telefon: 0709-16 56 31
E-post: hanna.andreasson@vargarda.se

Mentorer
Maria Johansson - 71A, 81A, 81C, 91A
Telefon: 0768-77 01 46
E-post: maria.j.johansson@vargarda.se

Sofia Lundén Thorsson - 71B, 71C, 81B, 91B, 91C
Telefon: 0733-47 51 60
E-post: sofia.lundenthorsson@vargarda.se

Åsa Andersson - 72C, 82A, 82C, 92C
Telefon: 0733-47 51 62
E-post: asa.andersson@vargarda.se

Johanna Vidjeskog - 72A, 72B, 82B, 92A, 92B
Telefon: 0733-47 51 61
E-post: johanna.vidjeskog@vargarda.se

SU-grupp
Maria Lanneskär
Telefon: 0768-77 01 40
E-post: maria.lannerskar@vargarda.se

Skolvärd
Fernand Issa
Telefon: 0768-75 01 66
E-post: fernand.issa@vargarda.se

Kontakt

Vårgårda kommun

Kungsgatan 45, 447 80 Vårgårda

Öppettider

Måndag-torsdag: 8.00-16.30

Fredag: 8.00-15.00

Dag före helgdag stänger växel 12.00

Sidinformation

Publicerad: 2024-01-19
Senast uppdaterad: 2024-01-19
Sidansvarig: Sara Röjd